Recepty

Ako rozložiť blan

Pin
Send
Share
Send
Send


Správna prezentácia uvareného jedla je nevyhnutná. V skutočnosti vždy jedlo prichádza skôr cez oči ako cez ústa. A akokoľvek bohatý a chutný, ak jeho vzhľad nesprevádza, večere si to natoľko neužívajú a zdá sa, že na poschodí ešte horšie chutí. Stane sa to nielen vtedy, keď ste pripravili veľmi prepracované jedlo, ale môže sa to stať aj vtedy, keď rozložíte alebo vyberiete jedlo z podnosov na varenie. Okrem toho je veľmi často v prípade dezertov a pudingov - sladkých alebo slaných - keď sa rozvíja. A kto ešte nikdy nezlomil blan? Aby sa to už nestalo, vysvetlíme to ako rozložiť flan bez toho, aby ste ho rozbili, Už predpokladáme, že je to jednoduchšie, ako sa skutočne zdá.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť puding na vajcia

Ako rozložiť flan bez toho, aby ste ho rozbili: klasický trik

Flan nie je ťažké rozvinúť, Keď sa pri vyberaní z formy zlomí alebo nevyzerá dobre, je to preto, že sa vyskytli nejaké chyby, ktoré sú zvyčajne celkom bežné:

 • Nebolo dovolené zakriviť sa Dostatok flanelu a neskoro skoré
 • Nechladilo pri izbovej teplote a po odstránení z boku sa rozbije

Opravením týchto chýb by ste už mali byť schopní ľahko rozložte flan, Nezabúdajte, že je vždy dôležité, aby bol flan dobre nastavený a chladný, ale bez toho, aby bol vložený do chladničky. Akonáhle ho nastavíte a zima, je čas rozviazať ho vykonaním týchto krokov:

 1. Vezmite plochý tanier alebo podnos, ktorý má väčší povrch ako flaneru
 2. Položte platňu alebo podnos na platňu
 3. Otočte flan a tanier súčasne a rýchlo, aby mohol flan spočinúť na tanieri alebo podnose. Je to ako obrátiť zemiakovú tortilu
 4. Platňu nechajte na pulte alebo na stole
 5. Opatrne a pomaly nadvihnite prírubu tak, aby bol bok zničený bez zlomenia

So všetkými týmito krokmi by ste už mali bohatý flan a za prítomnosti hodných najlepších profesionálnych cukrárskych pudingov.

Candy rozvinie flan bez toho, aby ho rozbila

Keď hovoríme o ako rozložiť blan bez toho, aby sa zlomil, význam cukroviniek, A niekedy je všetko vyššie uvedené dobre, ale problém, že je poškodený blanok, spočíva výlučne v karameli, keď je flan sladký a nie rastlinný koláč alebo podobný.

Všimnite si, že je to preto, že blan sa zlomí iba v časti, ktorá je pod bokom. To znamená, že ten, ktorý sa zhoduje s cukrovinkami. Ak je to zvyčajne váš problém, má tiež riešenie. Kľúč je v miesto na varenie cukroviniek.

A ak cukrovinky získajú farbu červenkastú alebo málo spálenú, šance na prilepenie blanku sa značne zvýšia. To sťaží jeho odhalenie, pričom sa ubezpečí, že sa zlomí.

Týmto spôsobom je kľúčom, aby sa cukríky dobre pripravili tak, aby mali tmavšiu farbu a farbu ťažšie, takže sa nelepí, Okrem toho je to nevyhnutné aj v týchto prípadoch necháme syrový kôš dobre vychladnúť pri izbovej teplote predtým, ako sa rozloží z flanelu. Čím je to tvrdšie, tým lepšie vyjde samo a nemusíte mu pomáhať priložením bočných strán príruby nožom.

Ak sa vám táto sladká prísada páči, odporúčame vám pripraviť tento lahodný recept na karamelový krém

Definitívny trik na rozloženie flanu bez jeho porušenia

Ak ste vyskúšali riešenia rozvinúť flan bez porušenia ktoré sme už komentovali a nedali sme vám výsledok, stále máte trik, ktorý je veľmi efektívny, Je to trochu pracnejšie ako tie predchádzajúce, ale stojí to za to, pretože to funguje. Z čoho pozostáva? Je to jednoduché:

 1. Varte horúcu vodu vo veľkej panvici.
 2. Keď je horúco, nalejte vodu do veľkej fontány, kde ju môžete vložiť do flanela. Flaneru môžete tiež priamo zaviesť do panvice, kde ste vodu prevarili. Je dôležité, aby voda dobre pokryla všetky strany formy, ale nikdy by ste ju nemali úplne zakrývať. To znamená, že blan nemusí zvlhnúť.
 3. Koláč nechajte v miske asi päť minút.
 4. Vyberte formu a dobre ju osušte.
 5. Prstami urobte malý tlak po celej bočnej strane. Ak ste použili flaneru s vlnami, nezabudnite vyvinúť tento tlak na každú z vĺn, aby mohla vzlietnuť zo všetkých strán.
 6. Vezmite jedlo, ktoré je väčšie ako flanera, a položte ho na vrch.
 7. Rýchlo otáčajte flaneru a misku súčasne.
 8. Dosku položte dobre tak, aby jej bok bol na hornej strane stola.
 9. Vezmite suchý úder do boku. Ak to nepočujete, môžete údery zopakovať, keď pomaly zdvíhate flaneru, až kým sa nevypustí.

S týmito tipmi, ako rozložiť blan bez toho, aby ste ho rozbili, sme vás dostali, určite ste to dosiahli. Nezabudnite tiež, že nie je dobré umývať držiaky a plesne v umývačke riadu, pretože zvyčajne odstraňujú nepriľnavú vrstvu, čím sa uľahčuje prilepenie blanku a v dôsledku toho sa pri nerozkladaní zlomí.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako rozložiť blan, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Video: Anglický roastbeef s pikantní omáčkou (Jún 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send