Recepty

Ako si vyrobiť majonézu

Pin
Send
Share
Send
Send


majonéza alebo Mahones Je to omáčka pripravená s vajíčka, olej, ocot a vypadni, Aj keď sa v súčasnosti konzumuje v mnohých krajinách sveta, má španielsky pôvod, konkrétne v meste Mahón -preto odvodzuje svoj názov - nachádza sa na ostrove Menorca. Nájdeme ho aj v ktoromkoľvek obchode alebo supermarkete, ale vždy to bude oveľa bohatšie, ak ho pripravíme doma. Naučte sa, ako to dosiahnuť pomocou tohto článku o webe de.com Ako si vyrobiť majonézu

15 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • Vaječné žĺtky
  • olej
  • Vínny ocot alebo citrónová šťava
  • Vypadni
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako si vyrobiť majonézu bez vajca Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Pri príprave majonéza manuálnePrvá vec, ktorú by sme mali urobiť, je obaliť vajcia a vyhodiť žĺtky do misky. Odporúčame vám skontrolovať aj naše články:

2

Ďalej pridáme lyžicu ocot alebo citrónová šťava spolu so štipkou soli a dobre porazil pomocou niektorých tyčiek alebo palcátu a malty.

3

Keď omáčka berie telo, pridáme olej pomaly s veľmi jemným prúdom, aby emulgoval. Preto je najlepšie použiť olej alebo fľašu s rozprašovačom, aby všetko nespadlo naraz.

4

Akonáhle domáca majonéza získala správna textúra - čím viac oleja, tým silnejšia bude, môžeme soľ upraviť podľa našich predstáv.

5

Ak dávate prednosť majonéze s šľahač, budete musieť hádzať vajíčko a ocot v úzkej nádobe, aby ste sa nerozbili žĺtky.

6

Miešač umiestnime na prísady, ale bez toho, aby sa to začalo Zatiaľ.

7

Uvidíme sa olej za nohu mixéra a nechať ju odtiecť, kým nie sú zakryté otvory na nohe mixéra, a teraz áno rozsvietime sa mixér a budeme pokračovať v nalievaní oleja.

8

Pokračujeme, kým majonéza nezíska konzistencia žiaduce a pridáme vypadni podľa chuti

9

Či už ho pripravujete manuálne alebo pomocou mixéra, musíte zachovať majonézu zakryté v chladničke tak, aby sa nepoškodilo, pretože obsahuje vajíčko a stáva sa delikátnym jedlom.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako si vyrobiť majonézu, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

tipy
  • Musíte zabezpečiť, aby do zmesi nespadol žiadny obal.

Pin
Send
Share
Send
Send