Recepty

Ako vyrobiť peruánsky ceviche

Pin
Send
Share
Send
Send


Jeden z najčerstvejších, najľahších a najchutnejších receptov peruánskej kuchyne je rybie ceviche, ideálne na občerstvenie medzi priateľmi, na jedenie najteplejších dní, keď vás provokuje osviežujúca misa a slúženie ako predjedlo a zapôsobenie na všetkých hostí. Kľúčom, okrem jeho prípravy, je výber a čerstvé a kvalitné ryby Aby bola chuť vynikajúca, nezabudnite, že táto miska je macerovaná kyselinou citrónu a nie iným spôsobom, takže čerstvosť rýb je nevyhnutná. En.com podrobne vysvetlíme ako pripraviť rybu ceviche Olízať si prsty

4 osoby Zloženie:
  • 4 filé alebo časti bielych rýb, ako sú kanice, merlúza alebo soley
  • 2 veľké citróny
  • 1, najlepšie fialovú cibuľu
  • 1 peruánske chilli papričky alebo chilli papričky
  • Koriandr podľa chuti
  • Vypadni
  • Sprievodné kukuričné ​​lupienky (voliteľné)
Mohlo by vás zaujímať aj to, ako urobiť tuniaka ceviche. Postupujte podľa týchto pokynov: 1

Recept Peruánsky ceviche Čo ponúkame, je tradičné, takže časy a prísady sú tie, ktoré sa zvyčajne používajú v tomto jedle. na ceviche Je možné pridať napríklad krevety alebo krevety, ktoré mu dodajú iný dotyk, niečo úplne voliteľné.

2

Je dôležité mať niečo veľmi jasné: ceviche Vždy sa to deje s čerstvými a kvalitnými bielymi rybami, nikdy so zmrazenými rybami. Tento aspekt je nevyhnutný na získanie dobrého, šťavnatého a silného aróma. Ďalším podstatným aspektom je doba macerácie, ktorá by nemala prekročiť 10 minút, pretože ryby by sa nemali citrónu príliš variť, inak to bude veľmi ťažké a stratíte jemnú a charakteristickú textúru tohto jedla.

3

Ak chcete začať robiť Peruánsky ceviche musíte olúpať a nakrájať na fialovú cibuľu v julienne, potom sa odporúča umiestniť ju do nádoby plnej vody a nechať ju ponorenú 15 minút, zatiaľ čo vy robíte zvyšok prípravy, toto jednoduché opatrenie pomôže, aby chuť cibule nebola tak silná v doska umožňujúca zreteľné cítenie ostatných zložiek.

4

Potom musíte umyť, otvoriť a odstrániť všetky semená a žily peruánskeho žltého korenia. Ak nechcete ľahko dostať tento typ chilli papričky tam, kde žijete, môžete ho nahradiť feferónkou, ale nezabudnite, že by ste mali vždy odstráňte semená a vnútorné žilyV opačnom prípade pridá chilli do misky pikantnú príchuť, ktorá môže byť pre niektorých veľmi silná. Zriediť v tenkých prúžkoch a rezervovať.

5

Nasekané koriandre nakrájajte aj na malé kúsky, osobne sa mi páči ceviche s množstvom koriandra, ale toto je rozhodnutie každého kuchára. Rezervovať a pokračovať v čistení a nakrájajte ryby na kocky snažia sa byť príliš veľké na to, aby dobre jedli.

6

Teraz prichádza najdôležitejšia časť prípravku: macerovaná. Do veľkej misky pridajte všetky ingrediencie a podľa chuti pridajte šťavu z dvoch veľkých citrónov a soli. Veľmi dobre premiešajte a nechajte stáť maximálne 10 minút, počas ktorých si môžete pripraviť stôl a servírovať kukuričné ​​lupienky, ktoré podľa potreby doplnia toto chutné jedlo.

Odporúča sa podávať ceviche spolu s džúsom.

Je to také jednoduché! Po týchto krokoch si môžete vychutnať a Peruánsky ceviche Čerstvé a chutné.

7

A ak sa vám tento recept páčil, určite máte radi iné prípravy s hviezdami s rybami, preto vás pozývame, aby ste urobili niektoré z našich bohatých odporúčaní:

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť peruánsky ceviche, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send