Recepty

Ako rozmraziť morčacie mäso

Turecko je hviezdnym jedlom mnohých osláv a rodinných stretnutí, napríklad všetkých súvisiacich s Vianocami alebo Štedrým dňom. Okrem toho je to typické jedlo v iných krajinách, ako sú napríklad Spojené štáty americké, na pamiatku dátumov, ako sú deň vďakyvzdania, Mnohokrát máte tendenciu zamrznúť tým, že si ho kúpite vopred, pokiaľ vám nedôjde, keď dôjde v blízkej budúcnosti, alebo aby ste dostali lacnejšiu cenu. A to v skutočnosti nie je problém, pretože je to produkt, ktorý môže byť v mrazničke.

Ide o to, že ho musíte dobre rozmraziť, aby bolo dokonalé varenie a vynikajúce mäso. Sú však chvíle, keď sme nútení rozmraziť ju na poslednú chvíľu, čo je tiež možné. Preto v tomto vysvetlíme ako rozmraziť moriak Aby bola pre vás ideálna

Môže vás zaujímať aj to, ako rozmraziť mäso

Ako rozmraziť morčacie mäso v chladničke

Aj keď existuje veľa spôsobov, ako rozmraziť moriak, existuje jeden z nich najviac odporúčané pretože produkt rozmrazuje prirodzene. Systém je jednoduchý, pretože zahŕňa rozmrazovanie v chladničke. To je to, čo musíte urobiť:

 1. Vyberte morku z mrazničky a vložte ju do nádoby, ktorá sa zmestí a dá sa vložiť do chladničky.
 2. Vložte morčacie mäso do spodnej časti chladničky, je výhodné, aby v tejto oblasti bola teplota okolo 4,5 stupňov Celzia.
 3. Počkajte, kým morka rozmrazí sama, ale nezabudnite, že na tento systém potrebujete rozmrazovací čas. Vypočítajte to približne asi štyri hodiny na kilogram moriaka.

Ale nebojte sa, ak je morčacie mäso veľmi veľké a potrebuje viac ako deň v chladničke, pretože je to produkt, ktorý je možné v chladničke uchovávať jeden alebo dva dni pred varením. Okrem toho existujú oblasti, ktoré budú zmrazené až do konca.

Rozmrazte morku v studenej vode

Ďalším spôsobom, ako rozmraziť morku, je urobiť to vo vode. Proces je tiež jednoduchý:

 1. Musíte chytiť mrazenú morku a odstráňte obal ktoré ste použili na zmrazenie.
 2. Vložte ju do vrecka, ktoré sa používa na zmrazenie jedla, a musí byť pevne utesnené, aby voda nevnikla, alebo aby mohla šťava z moriek vytekať po rozmrazení.
 3. Vezmite veľkú nádobu, ktorá sa zmestí do morky a naplňte ju vodou pri izbovej teplote.
 4. Morčacie mäso ponorte do vzduchotesného vrecka do nádoby a uistite sa, že je dobre zakryté.
 5. Voda v miske pravidelne vymieňajte, aby sa nezohriala a neobnovila, opakujte postup, kým sa morka neroztopí.

Vypočítajte, že ich budete potrebovať dve hodiny na kilogram moriaka.

Tiež by vás mohlo zaujímať Čas varenia z moriaka.

Ako rozmraziť morčacie mäso v mikrovlnnej rúre

Aj keď najlepšou metódou na rozmrazovanie moriaka je prvá, ktorú sme spomenuli, niekedy je rýchla variť, ale uvedomili sme si, že sme ju zabudli vybrať z mrazničky, alebo sme na to nemali čas. V týchto prípadoch nie je iná možnosť, ako použiť mikrovlnnú rúru.

Systém, ktorý je zvlášť vhodný pre tieto núdzové situácie, pretože po rozmrazení morky v mikrovlnnej rúre musíte ihneď začnite s varením Takže to nebude zlé.

Tento proces nie je komplikovaný, hoci samozrejme budete potrebovať mikrovlnnú rúru, ktorá má funkciu rozmrazovania. Všeobecne je to dnes takmer každý. Ale okrem toho budete tiež potrebovať mikrovlnná rúra, do ktorej sa hodí morčacie mäso, ktoré sa musia zohľadniť v prípade najväčších. Inak by sa rúra mohla použiť podľa postupu podobného postupu v mikrovlnnej rúre:

 1. Vezmite moriak a odstráňte obal, v ktorom ste ho zmrazili.
 2. Krocan položte na podnos, ktorý je možné mikrovlnne variť.
 3. Vyberte si výkon, ktorý je normálne uvedený v pokynoch pre mikrovlnné rúry alebo na vlastnom ovládači zariadenia so špecifickou funkciou.
 4. Naplánujte čas na rozmrazenie. Približne sú tri minúty za kilogram z morčacieho mäsa a všetkého pripraveného.

Viac informácií nájdete v tomto článku o rozmrazovaní v mikrovlnnej rúre.

Tipy na rozmrazovanie moriaka v mikrovlnnej rúre

Je dôležité, aby ste nenaprogramovali celkový čas od začiatku, aby ste mohli morku pravidelne otáčať a skontrolovať, či dobre topí a nezačne variť.

Okrem toho vám to umožní chrániť oblasti moriek počas procesu rozmrazovania, ako sú napríklad krídla alebo nohy, ktoré boli predtým rozmrazené, a zabráni ich vareniu, kým sa zvyšok mäsa rozmrazuje. Na túto ochranu môžete použiť nejakú hliníkovú fóliu. Akonáhle sa rozmrazí, môžete ho rýchlo začať variť.

S týmito tromi spôsobmi, ktoré sme vám naznačili, ako rozmraziť morčacie mäso, už nebudete mať problém variť svoje obľúbené morčacie recepty.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako rozmraziť morčacie mäsoOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.