Recepty

Ako vyrobiť jahodovú omáčku

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: d6d.com

jahody Sú ovocím jarnej par excellence. Majú veľa veľmi prospešných vlastností pre naše zdravie, a preto ich konzumácia je nevyhnutná pre zdravé a vyvážené stravovanie. Medzi nimi zdôrazňujú vysoký obsah vitamínu C a vlákniny. Môžete ich konzumovať čerstvé alebo si z nich pripraviť chutnú omáčku a ochutnať obľúbené jedlá. Vytvorenie doma je veľmi jednoduché a bude trvať iba pár minút. Pokračujte v čítaní tohto článku a objavte ho ako pripraviť jahodovú omáčku.

30 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • 500 g jahôd
  • 4 lyžice hnedého cukru
  • 2 lyžice octu modena
  • 3 polievkové lyžice bieleho vína (voliteľné)
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť mangovú omáčku Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Ak chcete pripraviť domácu jahodovú omáčku, musíte dobre umyte všetky jahody, vyberte stonky a nasekajte ich. Ak si chcete, môžete si niektoré z nich vyzdobiť jedlo, ktoré chcete variť touto omáčkou. Potom pripravte všetky prísady. Odporúčame používať hnedý cukor, ale ak ho nemáte, môžete použiť biely. Biele víno je tiež voliteľné, ale vždy prinesie nádych chuti.

Obrázok: pixabay.com2

Teraz zoberte kastról s dostatočnou kapacitou, aby doň boli vložené všetky jahody. potom, pridajte cukor, biele víno a ocot Modena alebo balsamico. Všetko odstráňte drevenou lyžičkou a varte na miernom ohni počas 20 minútPribližne. Ak je to potrebné, znížte teplo. Ak nemáte balsamický ocot alebo sa vám nepáči jeho chuť, môžete namiesto toho použiť vanilkovú esenciu.

Obrázok: misrecetasdecocinafavoritas.com3

Je dôležité, aby ste občas odstránili omáčku lyžičkou. Jahodová omáčka by mala získať textúru podobnú marmeláde, ale nie tak konzistentnú. Ak po uplynutí času zložky ešte nie sú dobre integrované a táto textúra nemá, nechajte ju niekoľko minút pôsobiť.

4

Keď budete pripravení, odstrániť z tepla a nechajte ho trochu vychladnúť. Potom, ak si želáte, aby bol tenší a odstránil možné kúsky jahôd, nalejte ho do nádoby s vysokým okrajom a poraziť ju, Môžete ho rozdrviť pomocou mixéra aj mixéra.

5

A pripravené! Už máte svoj jahodová omáčka Dokončené a pripravené na pridanie k vašim obľúbeným jedlám. Táto omáčka je ideálna na ochutenie mäsa, ako je sviečková, pridanie do šalátov alebo dokonca zakrytie torty. Ako dekoráciu pridajte nakrájané jahody. Ak ju chcete ponechať dlhšie, musíte ju uložiť do pohárov s vzduchotesným uzáverom. Ak máte radi domáce omáčky, nenechajte si ujsť naše články o tom, ako pripraviť pomarančovú, mandľovú, tamarindovú, avokádovú alebo medovú a horčicovú omáčku.

Obrázok: redcomiendo.com

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť jahodovú omáčku, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send