Recepty

Ako pripraviť grilované krevety

krevety Sú súčasťou morských živočíchov, ktoré bežne konzumujeme najviac, a sú dokonalým doplnkom mnohých jedál, ako sú paella, fideuá, ryba zarzuela atď. Ale prečo si užiť ich neuveriteľnú chuť tým, že ich konzumujete sami a úplne zdravým spôsobom? V nasledujúcom článku navrhujeme urobte grilované krevety Veľmi jednoduchý recept, ktorý vám umožní využívať čo najviac zo všetkých výživných látok v tomto jedle.

Zloženie s nízkou náročnosťou:
  • krevety
  • cesnak
  • petržlen
  • olivový olej
  • biele víno (voliteľné)
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako urobiť grilovanú chobotnicu Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, aby ste začali pripravovať tento recept, je pripravte krevety Čo budeš variť? Ak sú čerstvé, nebude to potrebné, ale ak nie, mali by ste ich rozmraziť a nechať ich pár minút mimo chladničky. Tento proces môžete urýchliť ponorením do studenej vody, až kým nestratia textúru zamrznutých.

2

Ďalším krokom je vložiť panvicu do ohňa a naliať do nej trochu olivového oleja. Počkajte, kým sa olej nezahreje a potom choďte umiestnenie kreviet usporiadaným spôsobom a zabezpečujúcim, že každý je v úplnom kontakte s povrchom panvice. Tým sa zabezpečí, že každý bude variť dokonale a súčasne.

3

Nakrájajte cesnak a petržlen a keď sú pripravené, posypte ich krevety. Ak chcete krevety na grile majú intenzívnejšiu chuť, odporúčame pridať prúd bieleho vína.

4

Varte ich počas dve alebo tri minúty na každej strane a keď vidíte, že získali oranžovú farbu, môžete vypnúť teplo a odstrániť krevety. Je dôležité, aby ste ich príliš neuvarili, pretože koža by mohla krevetám lepšie priľnúť a odstraňovať ich bude zložitejšie v čase ich jedenia.

5

Je to také ľahké! Za pár minút budete mať pripravených niekoľko vynikajúcich krevety na grile, podávajte im v miske spolu s niekoľkými plátkami citrónu a úspech je zaručený.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť grilované krevety, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.