Recepty

Ako vyliečiť kamaráta

Pin
Send
Share
Send
Send


Mate je infúzia, ktorá sa vyrába z listov yerba mate a konzumuje sa najmä v krajinách južnej Ameriky, ako je Argentína alebo Paraguaj, kde bol nariadený národný nápoj. Tento nápoj Má mnoho zdravotných výhod, pretože obsahuje vysoký index antioxidantov a je bohatý na kofeín, a preto dodáva energiu a vitalitu tým, ktorí ju konzumujú.

Mnohí však nevedia, že je nevyhnutné liečiť nádobu, v ktorej sa bude infúzia konzumovať, ešte pred prípravou mate. Z uvedenej nádoby, ktorá sa nazýva rovnaká ako infúzia, bude záležať na tom, či nápoj má jednu alebo druh arómy a či si zachováva svoje vlastnosti alebo nie. Preto v tomto článku vám ponúkame podrobného sprievodcu ako vyliečiť kamaráta.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako sa vyhnúť kyslosti kamaráta

Čo je to na vyliečenie kamaráta a ktoré sú vyliečené

Pojem „vyliečiť mate“ sa používa, keď sa pokračuje ďalej vyčistite nádobu, kde sa podáva uvedený nápoj, Dalo by sa povedať, že ide o vysoko odporúčaný postup pred prípravou mate, pretože sa to robí s cieľom odstrániť zvyšky rastlinných vlákien, ktoré sa nachádzajú v nádobe a ktoré môžu meniť chuť infúzie, ako aj jej viacnásobné výhody a vlastnosti. ,

Matné hojenie sa uskutočňuje najmä vtedy, keď bol uvedený kontajner vyrobený s tekvicou, pretože ak sa infúzia uskutočňuje napríklad v drevenom kontajneri, je nepravdepodobné, že príchuť bude na poschodí horká.

Existujú na uskutočnenie tohto liečenia existuje niekoľko metód, ktorá sa bude líšiť v závislosti od krajiny a podľa toho, či si chcete pripraviť sladkého alebo horkého partnera. Medzi kamarátmi, ktorí sa liečia, sú roh alebo guampa, roh, tekvica a drevo (kde nájdeme koberec matný, dubový matný atď.). Kovové, keramické, sklenené, silikónové a plastové matrace by sa nemali nevyhnutne ošetrovať, pretože vo vnútri nie sú zvyšky, ktoré by mohli zmeniť chuť nápoja.

Ako liečiť drevený mat

Najlepší spôsob, ako utesniť póry dreveného matu, je s použitím oleja alebo iného tukuumiestnením uvedenej organickej látky do nádoby pred jej použitím sa predĺži jej životnosť.

Rovnakým spôsobom môžete nádobu umyť aj pred prípravou mate a naplniť ju predtým mokrými bylinkami, aby sa zvlhčila vnútorná strana nádoby. Aby to fungovalo, musíte uistite sa, že mate zostáva vlhký po dobu 24 hodín, neprestávajte ju navlhčiť teplou vodou.

Ak ste si všimli akúkoľvek náhlu zmenu farby vo vašom koberci (alebo v akomkoľvek inom type dreva), ako aj vzhľad húb, nadišiel čas naučiť sa, ako vyliečiť drevnú hmotu.

Ako liečiť tekvicu

Tekvica mate je jedným z najčastejšie konzumovaných, takže je veľmi pravdepodobné, že ste premýšľali, ako správne vyliečiť tekvicu. Pri takomto hojení je potrebné naplniť celú nádobu vlhkým maté. Po úplnom vyložení kontajnera, Malo by byť naplnené horúcou vodou a nechať stáť 12 hodín.

Po uplynutí tejto doby budete musieť trávu vymeniť a starostlivo zložiť všetky zvyšky, ktoré zostanú vo vnútri mate. Je to nevyhnutný proces, pretože pred ďalším podaním infúzie sa musí vykonať najmenej 3-4 krát. Po tejto dobe si môžete pripraviť kamaráta podľa svojich predstáv.

Ako vyliečiť svätého kamaráta

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, aby ste sa naučili, ako liečiť svätého kamaráta, je roztiahnite vnútro nádoby maslom (alebo akýkoľvek iný typ mastnoty), aby nedošlo k nesprávnemu zaobchádzaniu s týmto druhom dreva.

Rovnako ako u ostatných kamarátov, mali by ste nádobu zakryť navlhčenou trávou a potom ju naplniť horúcou vodou. Tento postup sa musí vykonať tri dniAž potom sa uistíte, že mate má správnu chuť.

Malo by sa poznamenať, že byliny, ktoré sa predtým umiestnili do nádoby, by sa nemali vyhadzovať, pretože to udržuje nádobu vlhkú a hydratovanú a zabraňuje nepríjemnej chuti infúzie. Možno vás bude zaujímať aj tento článok o tom, ako sa vyhnúť kyslosti mate.

Iné spôsoby liečenia partnera

Existujú ľudia, ktorí sa namiesto toho, aby vyliečili spolu s vyššie uvedenou tradičnou metódou, rozhodli vymeňte horúcu vodu za whisky pred prípravou mate, pretože tento nápoj dodáva infúzii jedinečnú chuť. Ak chcete vykonať tento postup (najmä pokiaľ ide o prípravu karátového koberca), musíte tiež nádobu prejsť ohňom; Až potom zostanú vaše steny kompaktné.

Keď je kamarát sladký, mali by ste pridať približne tri polievkové lyžice cukru a horúci gril. Po dostatočnom zahriatí by ste mali nádobu zakryť, pretože cukor karamelizuje a ľahko sa prilepí na steny skla. Po dokončení týchto krokov môžete liečiť bylinkami tri dni.

Ako sme už spomenuli, vyliečenie partnera bude závisieť aj od lokality, na ktorej sa nachádzate, ako aj od typu partnera, ktorý chcete pripraviť. Z tohto odporúčame tento ďalší článok o tom, ako pripraviť bohatého a odolného partnera.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyliečiť kamarátaOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send