Recepty

Ako jesť kivi

Kiwi alebo je exotické ovocie pochádzajúce z Číny, aj keď niektoré verzie hovoria, že pochádza z Nového Zélandu. Toto malé ovocie pochádza z rastliny Delicious Actindia. Ako podivný fakt zdôrazňujeme, že názov tohto ovocia je rovnaký, ako keby dostal vtáka z uvedenej oceánskej krajiny, ktorý má dlhý zobák, nemá krídla a jeho srsť je krátka a hnedá, takže tieto vlastnosti mu dodávajú veľmi vzhľad. ako je ovocie.

Kyslosť tohto ovocia má určité podobnosti s kyslosťou jahôd. Dajte horkú chuť každému receptu, ktorý je s ním pripravený. Poskytuje telu tiež veľké množstvo vitamínov a minerálov, ktoré pre ľudský organizmus prinášajú viacero výhod, ako napríklad: pomáhajú zlepšovať imunitný systém, znižujú riziko utrpenia niekoľkých chorôb, zlepšujú tranzit čriev.

Okrem toho existuje množstvo receptov a spôsobov, ako konzumovať toto bohaté ovocie, a preto sa v nasledujúcom článku naučíte Cako jesť kivi.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako si vyrobiť kiwi, jablká a ananásový smoothie

Výhody Kiwi

Konzumácia tohto ovocia dáva ľudskému telu dôležité výhody. Konkrétne zdravotné prínosy kivi Najvýraznejšie sú:

 • Pomáha zlepšovať imunitný systém: Kiwi je ovocie s vysokou hladinou kyseliny listovej, pomáha tiež predchádzať prechladnutiu a zvyšuje hladinu hemoglobínu, pretože zvyšuje tvorbu červených krviniek, bielych krviniek a krvných doštičiek. Je dôležité si uvedomiť, že každá z týchto protilátok pomáha zabrániť vstupu baktérií, ktoré môžu v tele generovať akýkoľvek typ vírusu. Ak trpíte anémiou, kiwi bude účinným liekom.
 • Prírodná ochrana pred slnkom: Okrem použitia vysokoúčinných krémov na opaľovanie (napríklad 50 a viac) neváhajte jesť kiwi, ktoré obsahuje luteín, ktorý pomáha odraziť škodlivé účinky ultrafialového žiarenia.
 • Podporuje trávenie: Každý, kto zje toto ovocie, bude mať lepší črevný tranzit, a preto pomáha riešiť problémy so zápchou. Ak chcete konať týmto spôsobom, bude potrebné ho konzumovať počas raňajok.
 • Pomáha lepšie znižovať stres a spánok: Jedenie kiwi v noci vám pomôže lepšie sa uvoľniť a spať. Kiwi je bohatý na vitamín C a ďalšie vitamíny, ktoré sú zložkami, ktoré pomáhajú znižovať hladinu stresu a úzkosti, pomáhajú pri relaxácii a ľahšie zaspávajú a tiež pomáhajú udržiavať spánok po celú noc.
 • Zlepšuje pokožku: Toto ovocie má niekoľko omladzujúcich vlastností, ktoré pomáhajú bojovať proti predčasnému starnutiu, takže spôsobujú veľké účinky na dermis. Vďaka veľkému množstvu antioxidantov, ktoré obsahuje, kivi stimuluje regeneráciu buniek a je vhodný na reguláciu akné, redukuje jazvy, vrásky a všetky druhy škvŕn na tvári alebo tele všeobecne. K pokožke hlavy bude mať veľký úžitok aj konzumácia kiwi, pretože pôsobí ako zdroj hydratácie pre pokožku a vlasové vlákna. Z tohto dôvodu sa široko používa v kozmetických výrobkoch.

V tomto ďalšom článku hovoríme viac o tom, aké sú vlastnosti kivi.

Ak sa neodporúča jesť kivi

ľudia alergickí na enzým „proteolytický aktidín“, nemali by prehltnúť kiwi, ako aj ovocie, ako je ananás alebo papája, a nemali by ani tí, ktorí majú ochorenie obličiek, ako je nedostatok alebo kameň.

Tí, ktorí prechádzajú krabicou otravy, by tiež nemali jesť ovocie, pretože by to mohlo zvyšovať príznaky ako zvracanie, nevoľnosť a problémy s prehĺtaním.

Ako jesť kivi

Existuje ich niekoľko spôsoby, ako jesť kivi, niektorí ľudia odstránia škrupinu, zatiaľ čo iní sa rozhodli pre jesť kivi s kožou, Jeho konzumácia so všetkým vám umožní kontrastovať s dvoma úplne odlišnými textúrami. Okrem toho je možné týmto spôsobom využiť všetky živiny, ktoré má toto ovocie. Konkrétne je pokožka alebo pokožka bohatá na vlákninu, vitamíny, minerály a antioxidanty.

Je však dôležité mať na pamäti, že pred konzumáciou by ste ju mali umyť veľkým množstvom vody, pretože môžu obsahovať stopy pesticídov, ktoré boli použité v čase pestovania.

V prípade, že sa vám nepáči textúra pokožky, môžete lyžičkou jesť iba dovnútra. Aby ste to dosiahli, bude potrebné nakrájať spodný a horný koniec ovocia alebo nakrájať na polovicu, potom budete musieť zaviesť lyžicu a extrahovať dužinu, aby ste ju trochu po jedle zjedli. Môžete tiež použiť zeleninový šúpač na odstránenie pokožky a extrahovať dužinu kivi a zjesť ju, buď celé alebo nakrájané na kúsky.

Okrem toho môžete jesť kiwi pridaním do rôznych receptov, ako uvidíte nižšie.

Recepty s kiwi - vynikajúce!

Nakoniec vám niečo dáme recept nápady s kivi jesť toto ovocie rôznymi chutnými spôsobmi.

Ovocný alebo macedónsky šalát

Kiwi je základnou zložkou každého ovocného šalátu a ak ste to ešte neskúšali, nadišiel čas pripraviť ho s niekoľkými kúskami kivi, ananásu, banánov alebo kambodžou, jablkami, hruškami, melónom alebo pinilkou a hroznom.

 1. Odstráňte všetky semená každého ovocia, ktoré budete používať, aspoň tie veľké a tvrdé.
 2. Orežte ovocie a vložte kúsky do misky.
 3. Na ochutenie šalátu si môžete pripraviť omáčku s pomarančovým džúsom a lyžičkou medu.
 4. Akonáhle ste si ju pripravili, nalejte ju do misky, kde máte ovocie, aby ste ju okamžite ochladili v chladničke. Po niekoľkých minútach si môžete vychutnať šalát s veľmi studeným kivom.

Kiwi smoothie

Na osvieženie kiwi smoothie potrebujete 4 kivi, 2 citróny, vodu, cukor a ľad (voliteľné).

 1. Nakrájajte kivi na veľké kúsky a vložte ich do mixéra pri pridávaní vody podľa požadovanej hrúbky.
 2. Pridajte citrónovú šťavu a zmiešajte všetky ingrediencie.
 3. Nakoniec podávame a umiestnime niekoľko kúskov ľadu, aby sa ochladilo.

Tento nápoj je ideálny na pitie sám alebo dokonca sprevádzajúci akékoľvek jedlo. Napríklad, skúste to pri raňajkách a uvidíte, že je schopný poskytnúť vám energiu, ktorú potrebujete každé ráno.

Tu nájdete ďalší recept na kiwi smoothie a vyskúšajte ďalšie kombinácie: Ako pripraviť jablkový a kiwi smoothie.

Kiwi zmrzlina

Je to vynikajúci dezert pre najmenších z domu, na jeho prípravu musíte mať 9 olúpaných kivi, cukru, vody a citrónovej šťavy.

 1. Cukor a vodu dajte do malej nádoby na zahriatie. Ak sú tieto dve zložky integrované, nechajte ich stáť.
 2. Pridajte ich do mixéra s kivi a citrónovou šťavou.
 3. Miešajte ich, až kým nedosiahnete mierne hladkú konzistenciu.
 4. Umiestnite zmes na zmrzlinu, zmrzlinu alebo zmrzlinu a umiestnite ju do mrazničky najmenej na pol hodiny. Po uplynutí tohto času budú pripravení na konzumáciu.

Ako je vysvetlené v celom článku, existuje niekoľko spôsobov, ako jesť kivi a pripravte vynikajúce jedlá na základe tohto výživného ovocia. Čím vyššia je jeho spotreba, tým lepšie výsledky pre telo získate, preto nemôžete váhať jesť toto ovocie toľkokrát, koľkokrát chcete.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako jesť kiviOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Video: MINI KIWI. OVOCIE (Január 2020).