Recepty

Ako udržať syr

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: blogdefarmacia.com

syr Je to jedno z potravín, ktoré má obmedzené konzervovanie, a pokiaľ ich nezoberieme v rámci tohto limitu, môžu sa pokaziť. Niektoré však existujú techniky zachovania Veľmi efektívny, čo nám umožňuje udržiavať syry v perfektnom stave dlhšie. Ak ste si zakúpili nadmerné množstvo syra, neviete, čo s ním robiť a pravdepodobne ho pokazíte, ak ho nebudete jesť, nebojte sa, jednoducho postupujte podľa týchto jednoduchých tipov. Pokračujte v čítaní tohto článku a objavte ako udržať syr.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako zachovať avokádo Kroky, ktoré treba sledovať: 1

Formy konzervácie sa líšia v závislosti od druhu syra. čerstvé syry sú to tie, ktoré zaberajú menej času, než sa začnú plesnieť, a preto musíme venovať pozornosť spôsobu, ako ich udržať. Po otvorení a vybratí z obalu ich musíme rezervovať v obedovom boxe alebo v akejkoľvek nádobe s vrchnákom a umiestniť naň 4 vrstvy absorpčného papiera, napríklad kuchynský papier, aby absorbovalo tekutinu, ktorú syr uvoľní. Papier je potrebné vymieňať každý deň, aby ste predišli nepríjemným zápachom.

Obrázok: quesosdemalaga.es2

mäkké syry ktoré sa dodávajú v nádobách alebo škatuliach, napríklad camembert, sú oveľa lepšie uchované v pôvodnom obale. Takže to nevyhadzujte a uložte ho, aby ste si tam vyhradili syr. Po otvorení by ste mali narezanú časť zakryť priehľadným plastovým obalom, syr uložiť do škatule a nechať ho v chladničke.

Obrázok: 3

mäkké syry ktoré nie sú dodávané v škatuliach alebo nádobách s uzáverom, napr Roquefort alebo Cabrales, musíte si kúpiť podnos s porexpanom, na ktorý na neho umiestnite syr. Je veľmi dôležité, aby ste nezmiešali syry a konzervy jednotlivo. Preto položte mäkký syr na podnos a úplne ho zakryte priehľadným plastovým obalom. Vložte ju do chladničky. Vo všeobecnosti majú tieto druhy syrov pomerne silnú vôňu, ktorá môže preniknúť do celej chladničky, takže aby ste tomu zabránili, môžete plastifikovanú misku vložiť do nádoby s vekom.

Obrázok: elingredientedelafelicidad.com4

tvrdé alebo polotvrdé syry, rovnako ako Manchegos, bez ohľadu na to, či sú krehké, vyliečené alebo čiastočne vyliečené, mali by sa po začatí skladovať v plastovom papieri. Nemali by ste však zakrývať celý syr, stačí zakrývať narezanú časť priehľadným papierom, pretože ak ho úplne zabalíte, syr nebude môcť dýchať. Uložte ich do spodnej časti chladničky alebo do zásuvky mimo mrazničky.

Obrázok: potravinárske škvrny.es5

Mäkké syry si vyžadujú udržiavanie teploty medzi 3 ° a -7 ° C v perfektnom stave, zatiaľ čo tvrdé syry musia byť medzi 7 ° a 12 ° C. Preto musí byť táto umiestnená v najnižšej časti chladničky, mimo mrazničky, kde je teplota vyššia.

6

Ďalšia forma konzervované a polokonzervované syry Je v panenskom olivovom oleji. Môžeme si vziať misku, naplniť ju olivovým olejom, uskladniť syr vo vnútri a ak chceme, pridajte aromatické bylinky, ako je tymián, bobkový list alebo rozmarín.

7

Syry musia byť v izbová teplota aby sa zachovala jeho štruktúra a chuť, vyberte ich z chladničky 1 hodinu pred ich konzumáciou. Je možné, že rezaný diel má malú vrstvu plesne, ak to trvá dlho alebo stvrdlo, nebojte sa o to, jednoducho ho odrežte. Zvyšok bude v perfektnom stave.

8

chceš Sú, bez tvrdého, najlepším spôsobom, ako konzervovať akýkoľvek druh syra. Je to však nákladná metóda a nie každý ju môže získať. Preto vám odporúčame použiť vyššie uvedené metódy a nechať si syry dlhšie. Samozrejme nezabudnite skontrolovať dátum exspirácie a skonzumovať ich v stanovenej lehote.

Obrázok: solostocks.com

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako udržať syrOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Video: Ako odčerviť mačku (Január 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send