Recepty

Ako vyrobiť kondenzované mlieko

Obrázok: mishermorecetas.com

kondenzované mlieko Je to variant, ktorý sa používa ako doplnok k iným potravinám, ako je káva alebo ako prísada do niektorých dezertov. Chuť je zvyčajne sladká, pretože je vyrobená z cukru, jej hustej textúry a veľmi jednoduchej prípravy. Normálne chodíme do supermarketu, aby sme si ho kúpili, ale keď máme trochu času, domáci recept je vždy lepší ako ten priemyselný, pretože sa nám to páči. Ak ste milovníkom tohto typu mliečnych výrobkov a chcete to vedieť ako pripraviť kondenzované mlieko Čítajte tento článok doma a objavte kroky.

Zloženie s nízkou náročnosťou:
  • 400 g sušeného mlieka
  • 550 g cukru
  • 230 ml vody
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť kondenzované mlieko bez cukru Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Pripraviť domáce kondenzované mlieko Budete potrebovať práškové mlieko, cukor a vodu. Ak nemáte práškové mlieko, môžete ho nahradiť 750 ml mlieka a tiež odstrániť vodu.

2

Ak chcete začať vyrábať kondenzované mlieko, vložte všetky ingrediencie do hrnca alebo panvice a zohrejte ho na nízku teplotu. Je veľmi dôležité, aby ste nezabudli na zmes a miešali ju často. Ak použijete práškové mlieko, uvidíte, že na začiatku sa vytvorí veľmi husté a granulované cesto, nebojte sa, pretože keď sa zahrieva a obchádza, bude zrušené.

3

Na premiešanie zmesi môžete použiť drevenú lyžicu alebo niekoľko tyčiniek. Dajte si pozor, aby nevarila, pretože ide o zahrievanie mlieka a že všetky zložky sú dobre integrované, aby mali správnu konzistenciu, nemali by sa preto variť.

Obrázok: ahorrarentiemposdecrisis.com4

Ak namiesto prášku používate normálne mlieko, je dôležité, aby ste vedeli, že proces prípravy Je pomalší a bude trvať dlhšie, kým dosiahnete požadovanú hrúbku, charakteristickú pre kondenzované mlieko. Pri príprave receptu na mlieko bude trvať približne 20 až 30 minút, v opačnom prípade to môže trvať približne 45 minút alebo 1 hodinu.

5

Akonáhle sme dosiahli správnu konzistenciu, musíme ju odstrániť z tepla a nechaj to vychladnúť, Aj keď sa ochladzuje, uvidíte, že je stále silnejšia, takže ak odstránite tadu skôr, ako získate dokonalú textúru, nič sa nestane. Okrem toho je vhodné tak urobiť.

6

Akonáhle je zima, môžete ju uložiť do pohárov s pevným uzáverom, aby sa lepšie uchovala a podľa chuti ochutnala. Ako vidíte, vyrobiť domáce kondenzované mlieko Nie je to komplikované a výsledok je veľkolepý. Ak máte radi mlieko vo všetkých jeho variantoch, odporúčame vám, aby ste sa pozreli na to, ako pripraviť sladké a smažené mlieko.

Obrázok: pasenydegusten.com

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť kondenzované mliekoOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.