Recepty

Ako pripraviť quinoa na raňajky

Quinoa je jedlo, ktoré bolo pred niekoľkými rokmi pre mnohých úplne neznáme. Postupne však začal získavať veľké množstvo prívržencov av súčasnosti je toto jedlo prítomné v mnohých kuchyniach a diétach. Ak stále nepoznáte vlastnosti quinoa, mali by ste vedieť, že toto jedlo Má veľa výhod v porovnaní s inými obilninami.

Jednou z charakteristík, vďaka ktorým je taká špeciálna, je jej vysoký obsah kompletného proteínu, a preto sa v tabuľkách vegánskych a vegetariánskych ľudí, ako aj u športovcov a tých, ktorí si užijú starostlivosť o seba bez potešenia, urobila preferenčná medzera. Ak chcete vedieť ako pripraviť quinoa na raňajky a naplňte sa bielkovinami na raňajky, čítajte ďalej. Hovoríme vám!

Môže vás zaujímať aj: 4 recepty na zdravé a rýchle raňajky

Ako pripraviť quinoa

Pri nákupe quinoa to skontrolujeme je to tvrdé semeno, akoby sme kupovali ryžu alebo šošovicu. Z tohto dôvodu ju nemožno konzumovať priamo (pokiaľ ju nezakúpime už predvarenú, hoci bude vždy zdravšia, ak ju sami pripravíme doma).

 1. Aby sme uvarili quinoa, mali by sme ju najskôr umyť. Preto je najvhodnejšie nechať ho nejaký čas v nádobe s vodou. o asi 20 alebo 30 minút.
 2. Potom vodu odstránime prechodom cez sitko a bude pripravené na varenie. Tento krok je dôležitý, pretože quinoa má vysoký obsah saponínov, niektoré dezinfekčné látky, ktoré, hoci sú nevyhnutné pre rastlinu, v našom žalúdku by mohli spôsobiť ťažkosti a tiež by mohli spôsobiť horkosť.
 3. Keď sa umyje quinoa, môžeme ho variť priamo s trochou soli a trochou oleja. Čas varenia sa medzi jednotlivými druhmi chinoí líši. Zvyčajne je najbežnejšou záležitosťou nechať ju al dente, čo zvyčajne znamená asi 15 minút vriaci na miernom ohni. Najlepším spôsobom, ako zabezpečiť najlepší výsledok, je vyskúšať quinoa pri varení.
 4. Potom odstránime quinoa z tepla a namáhame ho, aby sme odstránili vodu. Potom ju umyjeme studenou vodou, aby sme varenie prerušili, ako je to zvyčajne v prípade talianskych cestovín alebo ryže.

Pred objavením niektorých najlepšie recepty s quinoa a ako pripraviť quinoa na raňajky s inými zložkami, možno vás bude zaujímať aj objavenie výhod quinoa.

Kedy pripraviť quinoa na raňajky

Ako sme videli, quinoa sa pripravuje pomerne ľahko, aj keď by ste mali mať na pamäti, že na správne vykonanie všetkých krokov budete potrebovať nejaký čas. To znamená, že ak chceme mať raňajky quinoa, bude to najlepšie odporúčané pripravte quinoa vopred prestaňte ho konzumovať v momente, keď chceme.

Quinoa sa dá bez problémov variť a skladovať v nádobe vo vnútri chladničky, pretože ide o jedlo môžete zostať v chladničke 5 až 6 dní Žiadne problémy, niekedy dokonca viac. Ak teda s našimi raňajkami začneme brať quinoa, najvhodnejšie bude variť ho potichu, keď budeme mať čas a nechať ho pripravené v chladničke, aby sme ho mohli vziať priamo v dopoludňajších hodinách bez toho, aby na nás bol hodený.

Ak sa chcete naučiť, ako pripraviť quinoa na raňajky, mali by ste najskôr vedieť, ako ho uchovať, aby ste postupne videli, ako môžete čo najlepšie využiť výhody quinoa.

Quinoa kaša na raňajky

Ak chinino vyskúšate priamo, bez dresingov akéhokoľvek druhu, uvidíte, že ide o jedlo s malou alebo žiadnou chuťou. Z tohto dôvodu, ak uvažujete ako pripraviť quinoa na raňajky, odporúčame vyskúšať niektoré z našich recepty s quinoa obľúbené.

kaša s quinoa Je to recept s quinoa na raňajky, ktorý je veľmi zdravý, bohatý a jednoduchý na prípravu. Ak ste vegetarián alebo vegetarián, môže sa stať tento recept jedným z vašich obľúbených. Budete potrebovať iba:

 • Mandľové mlieko alebo kokosové mlieko.
 • 2 alebo 3 šálky quinoa, v závislosti od množstva, ktoré chcete.
 • 1 čajová lyžička vanilkovej esencie (voliteľné)
 • Pol banán
 • Hrsť malín alebo čučoriedok.

Pri príprave tohto receptu na raňajky quinoa postupujte podľa týchto krokov:

 1. Varte quinoa, ako sme vám už predtým ukázali.
 2. Keď sa chystáte odstrániť quinoa z tepla, pridajte mandľové alebo kokosové mlieko. Ak dávate prednosť, môžete tiež pridať mlieko neskôr, aj keď odporúčame dobre premiešať obe zložky, aby bola chuť bohatšia.
 3. Odstráňte zmes z ohňa a nakrájajte banán.
 4. Pridajte banán cez quinoa a potom maliny a / alebo čučoriedky.

Ak si chcete pripraviť quinoa na raňajky a staviť na vynikajúce ovsená kaša na raňajky, mali by ste vedieť, že ho môžete pripraviť so širokou škálou ingrediencií a mnohými rôznymi spôsobmi. Môžete pridať napríklad kúsky jabĺk, ostružín, jahôd alebo akýchkoľvek iných zdravých prísad, ktoré chcete zmiešať s quinoa.

Quinoa s mliekom na raňajky

Ďalšou dobrou možnosťou, ako pripraviť quinoa na raňajky, je variť quinoa s mliekom, recept jednoduchší ako ten predchádzajúci, ale rovnako chutný. Budete potrebovať iba:

 • quinoa
 • Mlieko (môžete si vybrať požadované mlieko)
 • Trochu škorice (môže to byť škoricový prášok alebo vetvička)
 • Sprievodná citrónová alebo pomarančová chuť (voliteľné)
 • Cukor alebo iné sladidlá

Quinoa s mliekom na raňajky sa môže opäť pripraviť z rôznych ingrediencií a viac ako jedným spôsobom. Odkedy sme vás objavili ako pripraviť quinoa s mliekom na raňajky rýchlo a ľahko:

 1. Quinoa varte tak, ako už bolo uvedené.
 2. Kým sa pripravuje quinoa, zohrejte mlieko, škoricu a citrónovú kôru (alebo pomaranč) v inej nádobe.
 3. Po 10 minútach odstráňte zmes a podľa potreby sladte (inak by to mohlo mať nepríjemnú horkú chuť).
 4. Pridajte zmes na quinoa a nechajte recept vychladnúť.

Viac quinoa receptov na raňajky

Ak chcete objaviť viac receptov na pripravte quinoa na raňajky, odporúčame niekoľko kreatívnych a originálnych receptov na chinoa, aby sa deň začalo energiou:

Quinoa s kúskami ovocia alebo červeného ovocia

Je to jedna z najjednoduchších a najrýchlejších kombinácií, ktorá je navyše veľmi zdravá. V tomto prípade stačí vložiť do misky časť nakrájaného ovocia (alebo priamo z červeného ovocia) a skombinovať ho s proporcionálnym množstvom quinoa. Ovocie prináša do kombinácie sviežu a sladkú príchuť, a preto je jedným z najpopulárnejších receptov na quinoa na raňajky.

Quinoa s jogurtom a medom

Ak ste jedným z ľudí, ktorí konzumujú jedlo živočíšneho pôvodu, ďalšou možnosťou, ako pripraviť quinoa na raňajky, je jeho kombinácia s porciou prírodného jogurtu a medu. Toto je tiež jednoduchý a vysoko energetický návrh, ktorý má vysoký proteín (zelenina a zvieratá). Nepochybne najlepšia voľba pre ľudí, ktorí požadujú vysoký výkon pri športových aktivitách.

Quinoa s olivovým olejom a paradajkami

Ďalšou odrodou, ktorá sa môže pripraviť na prípravu quinoa na raňajky, je previesť tradičný chlieb s paradajkami na quinoa s paradajkami. Aj keď sa jedná o trochu avantgardnú zmenu, výsledok je skutočne vynikajúci a navyše vám od začiatku rána poskytne veľké množstvo vitamínov C a E.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť quinoa na raňajky, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Video: Zeleninová quinoa. Zdravě do plavek. Vegan (Január 2020).