Recepty

Ako pripraviť grilované mušle

Mušle sú bezpochyby jednou z najobľúbenejších morských plodov. Existuje mnoho spôsobov, ako ich pripraviť, ale ak chceme jednoduchý recept, ktorý je rýchlo pripravený a ktorý nám umožní vychutnať si autentickú chuť mora, nič lepšie ako urobiť nejaké grilované mušle, Na prípravu tohto receptu je potrebných len veľmi málo ingrediencií. Jediným odporúčaním, aby bolo chutné, sú mušle veľmi čerstvé. Objavte krok za krokom v nasledujúcom článku od.

Zloženie s nízkou náročnosťou:
  • 1 kilogram čerstvých mušlí
  • 2 strúčiky cesnaku
  • vypadni
  • citrón
  • olivový olej
  • petržlen
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť dusené mušle Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Aby bol konečný výsledok očakávaný, odporúčame vám kúpiť čerstvé a kvalitné mušle. Podobne je najlepšie variť mušle čo najskôr po zakúpení, v prípade, že ste ich získali deň predtým, uschovajte ich v chladničke zakryté čistou navlhčenou utierkou, aby zostali v perfektnom stave.

2

Tesne pred prípravou grilované mušle, musíte ich vybrať z chladničky a umiestniť ich do misy so studenou vodou a trochou soli. Nechajte ich pôsobiť najmenej 15 alebo 20 minút, aby sa vo vnútri uvoľnili všetky nečistoty a zvyšky, ktoré môžu obsahovať. Pri varení by ste ich mali vypláchnuť a dobre ich vypustiť.

3

Teraz je čas pripraviť druh ľahkej omáčky olej, cesnak a petržlen ktoré vám pomôžu ochutiť mušle a získať omnoho bohatší recept. Najskôr nasekajte nožnice petržlenu pomocou noža, nechajte ich čo najtenšie a potom urobte to isté s strúčikmi cesnaku. V malej miske zmiešajte obe ingrediencie a pridajte pohár extra panenského olivového oleja, zamiešajte a choďte! Tento prípravok je ideálny aj na ochutenie mnohých mäsitých jedál, takže ak chcete viac informácií, pozrite si článok Ako pripraviť cesnakovú a petržlenovú omáčku.

4

Dajte do ohňa pomerne širokú panvicu, pridajte prúd olivového oleja a keď je veľmi horúca, zadajte všetky mušle odvodnené tak, aby boli medzi sebou dobre oddelené a aby sa nenasypali. Inak sa vôbec nebudú dobre variť. Mušle posypte olejom, cesnakom a petržlenovou omáčkou, ktoré ste predtým pripravili, vyberte a zakryte vekom.

5

Stačí vynechať mušle v ohni na pár minút. Urobia sa, keď uvidíte, že škrupiny sa otvorili, čo sa stane veľmi rýchlo, ak budú čerstvé a kvalitné. Po otvorení vyberte panvicu z tepla a podávajte na tanier alebo misku. Nakoniec stačí pridať, ak chcete, pár kvapiek citrónovej šťavy na vrch a na grilované mušle Budú pripravení ochutnať. Dúfame, že sa vám páčia!

6

Ak chcete objaviť rôzne recepty na varte mušle, pozývame vás na prečítanie nasledujúcich článkov:

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť grilované mušle, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.