Recepty

Ako dobre variť cícer

Obrázok: vegajardin.es

cícer Majú nekonečné vlastnosti, ktoré sú pre náš organizmus veľmi prospešné, napríklad zažívacie a močopudné. Vysoký obsah bielkovín a nenasýtených mastných kyselín tiež umožňuje kontrolovať hladinu cholesterolu v krvi. Ako strukoviny však obsahujú aj vysoký obsah kalórií, a preto sa neodporúča zneužívať ich spotrebu. Ak ich chcete uvariť, musíte ich najskôr uvariť. Ale viete, ako to urobiť správne? Pokračujte v čítaní tohto článku a objavte ho ako dobre variť cícer.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Aké sú najlepšie šaláty na leto Kroky, ktoré treba sledovať: 1

Pred varením cíceru musíme dajte ich namočiť najmenej 12 hodín mimo chladničky, na chladnom a vlhkom mieste. Ak ich necháme v teplej vode, pravdepodobne budú pripravené na varenie o 10:00. A ak ich radšej necháme v chladničke, musíme ich nechať 24 hodín. Cícer musí byť úplne pokrytý vodou.

Obrázok: acomeryacallar.com2

Ak je voda, ktorú používame na namočenie cíceru, veľmi tvrdá a má veľa vápna, máme možnosť pridať lyžičku jedlej sódy, Samozrejme by ste mali byť opatrní s množstvom hydrogenuhličitanu, ktorý pridávate, a časom, kedy necháte cíceru namočiť, pretože tento produkt by mohol zmeniť jeho chuť, ak by sme ich nechali dlhšie, ako sa odhadovalo. Ak pridáme hydrogenuhličitan, zvyčajne sú pripravené do 8 hodín.

3

Ak si želáte, môžete pridať trochu soli počas hodín odpočinku, ale najlepšie je to počas posledných minút varenia. Pokiaľ ide o množstvo cíceru na osobu, bude sa líšiť v závislosti od jedla, ktoré chcete pripraviť. Ak ich budete variť, aby slúžili ako jediné jedlo, niektoré 100 g na osobu Môže slúžiť ako orientácia. Po uplynutí času odpočinku uvidíte, že cícer sa zväčšuje.

4

Po uplynutí doby máčania a pripravení cíceru je vyprázdnite pomocou sitka a dobre ich umyte. Tento krok je veľmi dôležitý, preto ich nezabudnite umyť. Na varenie cíceru musíte vziať hrniec s dostatočnou kapacitou a pridať liter vody, Ak chcete, môžete pridať bobkový list. Odporúča sa, aby voda mala najmenšie možné množstvo vápnika a horčíka. Na to môžete použiť balenú vodu. Nechajte vodu ohriať na vysoké teplo.

Obrázok: recepink.com5

Keď voda vrie, pridajte cícer, Voda ich musí úplne zakrývať a prekračovať najmenej o tri centimetre. Ak na varenie použijete expresnú nádobu, mali by ste ju hneď po pridaní cíceru zatvoriť, keď píšťalka zahreje, znížte teplotu a udržujte minimálny výstup pary. Ak používate normálny hrniec bez tlaku, môžete ho zakrývať (nechať malú dieru na uvoľnenie pary) na urýchlenie varenia.

Obrázok: ahorrarentiemposdecrisis.com6

Pre tradičné kvetináče, nechajte cícer variť 10 minút pri vysokej teplote. Potom prestaňte variť, namažte ich, pridajte novú vodu a nechajte ich dusiť. Tento proces môže trvať až dve hodiny. Pri výmene vody by ste mali podľa chuti pridať soľ. V prípade: expresné hrnce, pridajte trochu soli ihneď po pridaní cíceru a ďalšie trochu, keď znížite teplo. U tohto druhu hrncov sa cícer varí približne za 45 minút.

7

Ak sa dobre uvarí, vyberte ho z horúcej vody a napnite ho, aby ste odstránili vodu na varenie. Ako vidíte, variť cícer Je to pomalý proces, ktorý si vyžaduje obetavosť, pretože v závislosti od typu cíceru a intenzity ohňa bude potrebné urobiť viac či menej. Ak ich tiež chcete doplniť slanou prísadou, napríklad šunkou, mali by ste to zohľadniť pri zapracovávaní soli.

Obrázok: cocinaconluzverde.com8

A ak si pochutnáte na konzumácii tejto zeleniny, nemôžete nechať ujsť lahodné recepty, ktoré sme pre vás pripravili. Preto vás pozývame, aby ste si prečítali naše články:

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako dobre variť cícerOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.