Recepty

Ako pripraviť americký šalát

Povieme vám, ako to pripraviť americký šalátový recept alebo tiež známy ako kapustový šalát, Je to dobrý, vynikajúci a všestranný coleslaw, ktorý môžete mať sám ako sprievod, montaditos alebo dokonca s ním sendvič. Je bohatá, zdravá, veľmi jednoduchá na prípravu a vyžaduje si len veľmi málo prísad. Je to perfektný recept na zdravý život a nad tým ušetríte čas. En.com, hovoríme vám Ako pripraviť americký šalát alebo kapustový šalát.

2 osoby 30 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • 1 malá alebo stredná kapusta
  • 2 stredné alebo veľké mrkvy
  • 1 malá cibuľa
  • 1 jablko
  • 2 šálky domácej majonézy (1 vajce, slnečnicový olej, ocot a soľ)
  • Pomarančový ocot (podľa chuti)
  • Štipka čierneho korenia (podľa chuti)
  • 1/2 pohára čerstvého krému (voliteľné)
  • Cukor (voliteľné)
  • 2 polievkové lyžice americkej horčice (voliteľné)
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako urobiť coleslaw Postupujte podľa tohto receptu: 1

Začnime to robiť výživnú americký šalátový recept, Odporúčame, aby ste mali po ruke rezačku, pretože bude ľahšie rezať na prúžky alebo rošt. Aj keď nemáte tento kuchynský doplnok, nebojte sa, pretože kapusta je veľmi mäkká a ľahko laminovateľná. Začneme rezaním alebo strúhaním kapusty, potom odlúpame mrkvu a laminujeme ako kapusta. Nakoniec zoberte cibuľu a nasekajte.

2

Musíte mix kapusty, cibule a mrkvy dobre a obliekajte ho malým octom, pričom vezmite do úvahy váš vkus a osobnejšiu chuť. Zostáva len začleniť jablko, ale vzhľadom na to, že veľmi rýchlo oxiduje, skončíme na konci. Ale nebojte sa, pretože s konečnou zmesou octu a domácej majonézy vyzerá jablko skvele a dobre sa udržiava.

3

Teraz budeme pokračovať pripraviť domácu majonézu Je lepšie to robiť doma, pretože sa ubezpečujete, že chutí dobre. Vezmite vajíčko a vložte ho do mixéra spolu s 250 ml slnečnicového oleja, trochou octu a soli. Keď vidíte, že sa vytvára omáčka, začnite biť na plný výkon, bez pohybu mixéra, začnite zdvíhať ruku. Za pár minút budete mať vynikajúcu majonézu.

V tomto článku vám povieme, ako vyrobiť domácu majonézu krok za krokom.

4

Vezmite si práve pripravenú majonézu a zmiešajte so šalátom. Potom dajte štipku mletého čierneho korenia a ochutnajte podľa svojich predstáv. Vezmite jablko, ktoré sme si vyhradili na koniec, šupku a rošt. Keď je pripravený, pridajte ho do šalátu a dobre premiešajte všetky ingrediencie. Po príprave môže tento šalát trvať až 3 dni v chladničke.

5

Tento šalát môže mať niekoľko verzií omáčky, domáca majonéza je najtradičnejšia, hoci spolu s trochou korenia a octu dáva veľmi osobitný nádych. Ďalším variantom salsy môže byť zmiešanie čerstvej smotany s cukrom, ocot, horčica, soľ, korenie spolu s domácou majonézou. Bude to chutné!

6

Ak máte radi šalátové recepty, v iných vám navrhujeme, aby ste si tieto osviežujúce a ľahké jedlá pochutili. Napríklad sa môžete dozvedieť, ako pripraviť šalát z chinoa, môžete si tiež vybrať šalát z vlastnej krajiny, alebo ak chcete, môžete skúsiť jablkový šalát. Všetky tri majú cmúľať prsty.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť americký šalát, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.