Recepty

Ako urobiť zelený špargľa so šunkou

Pin
Send
Share
Send
Send


Biely a zelený špargľa, ktorá sa tiež nazýva divoký špargľa, sa zbierajú v mesiacoch marec a apríl, a hlavný rozdiel, ktorý majú, okrem toho, že má dvojbodku, je, že greeny majú viac živín ako ich súrodenci bieli. Zelený špargľa sa dá variť mnohými spôsobmi a môže byť veľmi dobrým doplnkom k omáčkam alebo doprovodom. Nižšie vysvetlíme recept, ktorý je veľmi jednoduchý na výrobu, čistý, rýchly a ktorý sa vám určite bude páčiť, Pečený špargľa so sladkou šunkou.

Budete potrebovať:
  • Divoký špargľa
  • Plátky šunky
  • Syr Brie (slúži aj iný syr)
  • Olej, korenie a soľ
  • rúra
  • 1 lyžica horčice v zrne
  • 1 lyžica citrónovej šťavy
Môže vás zaujímať aj to, ako uvariť špargľu. Postupujte nasledovne: 1

Ak chcete začať špargľu so šunkouNajskôr vyhrievajte rúru na asi 180 - 200 ° C v polohe "vetranie", čím pripravíte špargľu, rúra bude horúca.

2

Prvým krokom je Odrežte špargľu. Môžete to urobiť jeden po druhom alebo si vziať hrsť. To, čo sa chystáte odstrániť, je spodná biela časť, dosť náročná na jedlo as trochou chutnej chuti.

3

Potrebujete hrniec vriacej vody so soľou. Keď voda vrie, vložte špargľu do hrnca. Počkajte niekoľko sekúnd a zakryte nádobu. Nechajte variť dve alebo tri minúty, nič viac.

Po dokončení špargle by ste ich mali hodiť do kúpeľa s ľadovou vodou. Špargľu nechajte v ľadovej vode, kým úplne nevychladne. Trvá to asi 4 minúty a mieša sa každú minútu.

4

Počas chladenia špargle premiešajte olej, citrónovú šťavu a horčicu. Pomocou vidlice úplne rozšľahajte. Špargľu vyberte z ľadovej vody a umiestnite ju na papierové utierky alebo servítky. Tu odstránite všetku prebytočnú vodu tak, že špargľu previniete rukou, pomocou inej papierovej utierky.

Po vysušení špargľu preneste na tanier. Nastriekajte korenie priamo na hromadu špargle. Rukami, akoby ste miešali šalát, dobre ich premiešajte, aby všetky časti boli ochutené. Je dôležité, aby bolo všetko distribuované rovnomerne.

5

Akonáhle je špargľa čistá, začneme kladením plátku sladkej šunky na drevenú dosku, špargľu položíme na jeden z koncov plátky a pridáme trochu syra brie (môže sa pripraviť s akýmkoľvek syrom, ale brie bude ten, ktorý bude vyzerať lepšie a skôr ako vaši hostia), a potom to všetko zhrnieme.

Predchádzajúci proces, musíte ho zopakovať s špargľa Ak chcete variť, zvyčajne na jednu osobu stačí 2 alebo 3 špargle.

6

Miesto špargľa v šunke v miske, ktorá môže ísť do rúry, ktorú v kroku 1 zahrejeme, a posypeme olivovým olejom, soľou a korením (tieto ingrediencie podľa chuti spotrebiteľa). Vložte misku do rúry na asi 20-25 minút.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako urobiť zelený špargľa so šunkouOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

tipy
  • Sladkú šunku môžete nahradiť solenou šunkou, ale ak ich nahradíte, odporúča sa, aby ste na koniec príliš nepridávali veľa soli, pretože to bude príliš slaná.
  • Ak chcete odstrániť chrbát čapu, môžete to urobiť tak, že cvočok vezmete za hlavu a základňu, ohnete ho a zlomí sa na správne miesto.

Pin
Send
Share
Send
Send