Recepty

Ako zmraziť zelené fazule

Mnoho ľudí pestuje svoju vlastnú záhradu doma a má treba zmraziť ovocie, ktoré im dáva, aby si ich mohli užívať v priebehu roka, iní ľudia radšej nakupujú čerstvé na trhu, ale nemajú čas, aby mohli tieto výrobky jesť skôr, ako začnú strácať vlastnosti.

Pre všetkých týchto ľudí je nevyhnutné túto metódu poznať zmraziť zelené fazule, s ktorou môže zelenina zostať nedotknutá celé mesiace, a získa tak tú istú chuť ako práve nakrájaná v požadovanom čase.

Ak chcete vedieť ako zmraziť fazuľa Zelení vás pozývajú čítať nasledujúci článok de.com.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako zmraziť ovocie IPasos nasledovať: 1

Zmraziť zelené fazule nestačí len na ich vloženie do mrazničky, musíme pripraviť ich konkrétnym spôsobom byť schopný zachovať všetky svoje vlastnosti a chuť bez toho, aby ich poškodil.

Po zamrznutí sa v potravinách vytvárajú ľadové kryštály, ak sa tieto kryštály nerobia správne zmeniť štruktúru potravín, takže fazuľa má nepríjemná chuť na kov, ktorý stratiť textúru ktoré ich charakterizuje a všetky živiny, ktoré má táto veľmi zdravá zelenina.

Aby sa tomu zabránilo zmrazenie by malo byť rýchleTýmto spôsobom sú ľadové kryštály, ktoré sa tvoria, malé a nemôžu porušiť bunkové štruktúry fazule. Vedieť ako zmraziť zelené fazule Ak chcete rýchlo zachovať svoje vlastnosti, musíte postupovať podľa krokov, ktoré vám poskytneme nižšie.

2

Zelenina, ktorá sa rovnako ako zelené fazule prijíma, sa má variť bielenie pred zmrazením, To znamená, že musia oparenie vo vriacej vode, vypustenie a ochladenie ihneď s veľmi studenou vodou. Aby ste to dosiahli, musíte do obálky alebo panvy vložiť studenú vodu s ľadom a po obarení nalejte zelené fazule.

Vyvarovanie by sa malo vykonávať vriacou vodou s časom, ktorý sa bude líšiť v závislosti od hrúbky a rezu fazule, medzi 1 a 3 minútami, Čím väčšie sú zelené fazule, tým bližšie bude 3 minúty, zatiaľ čo ak ich nakrájate na menšie kúsky, malo by to byť menej času.

3

Akonáhle sú zelené fazule studené, musíte kroviny a suché, Tento bod je dôležitý, pretože by mali úplne vysušiť, bez zanechania vody, ktorá potom zamrzne a spáli fazuľa. Po vysušení, ak okamžite zamrznú, deaktivujeme proteín zŕn, ktorý môže jeho reakciou pokaziť jedlo.

4

Keď dáme fazuľa do mrazu, je dôležité to urobiť v malých porciáchAk to dodáme k skutočnosti, že sú už chladné, keď idú do mrazničky, výrazne minimalizujeme riziko tvorby kryštálov, ktoré by mohli poškodiť ich dobrú konzerváciu. Týmto spôsobom dôjde k zamrznutiu homogénnym a rýchlym spôsobom.

5

Fazuľa môže zostať v mrazničke do 12 mesiacov, preto vám odporúčame jesť ich skôr, ako prekročia uvedený dátum. Dobrým spôsobom, ako ho kontrolovať, je napíšte dátum na papier v deň mrazu, takže budeme vždy vedieť, koľko času im zostáva, než začnú strácať vlastnosti.

Ak chcete jesť, jednoducho musíte vložte ich do vriacej vody na 30 minút, bez predchádzajúceho rozmrazovania alebo čokoľvek, pridajte ich do vriaceho hrnca a nechajte ich tam rozmraziť

Ak chcete vedieť, ako zmraziť iné potraviny, ako napríklad hrozno, paradajky alebo artičoky, pozývame vás na návštevu našich článkov on.com.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako zmraziť zelené fazuleOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

tipy
  • Fazuľa by mala byť balená pevne tak, aby nevyschla a bez vzduchu, aby nevnikli pachy, ktoré ovplyvňujú ich chuť.
  • Je dôležité, aby ste sa nedotkli stien mrazničky, pretože inak môžete fazuľa spáliť a pokaziť.
  • Odstraňovanie vzduchu z vrecka, v ktorom zmrazíte zelené fazule, je dôležité, aby nespálili.