Recepty

Ako udržať čerstvú bazalku

Pin
Send
Share
Send
Send


Basil je čerstvá bylina jemná, ktorá dodáva nezameniteľnú vôňu a chuť do vašich dusených pokrmov a pokrmov. Či už to pestujete sami, alebo ak ste fanúšikom nákupu v supermarkete, mali by ste vedieť, že je možné ho udržiavať v perfektnom stave a používať ho dlhšie. Chcete vedieť viac? Potom nezabudnite prečítať nasledujúci článok de.com, pretože v ňom nájdete najlepšie tipy, ktoré by ste mali vedieť ako udržať čerstvú bazalku, Objavte ideálnu možnosť, ako zaistiť, aby vaša bazalka nestratila svoju chuť, textúru a neporovnateľnú a chutnú arómu.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako udržať čerstvé uhorky Kroky, ktoré treba dodržiavať: 1

Najprv by ste mali vedieť, že bazalka je krehká bylina, pretože obsahuje veľké množstvo vody, takže ak vyschne alebo narezie, môže stmavnúť, sčernieť a stratiť všetku chuť. Z tohto dôvodu uchovávajte ho na chladných a tmavých miestach Je to najlepšia voľba na udržanie vlastností tohto zdravého jedla.

2

na zachovať vlastnosti čerstvej bazalky mali by ste ho umiestniť ďalej od priameho svetla. V tmavom priestore je možné trávu udržiavať až dva týždne bez straty jej vlastností. Vložte vetvy bazalky do vázy a chráňte ju pred slnečným žiarením.

3

Neexistuje žiadna ideálnejšia alternatíva na uchovávanie čerstvej bazalky, ako na jej zmrazenie. Ak si chcete zachovať arómu a chuť, musíte si ju najprv pripraviť. Vyčistite ju a odstráňte listy zo stoniek, mali by ste ponechať iba listy, stonky sa môžu zlikvidovať. Opláchnite ich vodou a potom ich osušte odstránením prebytočnej vody pomocou papierových utierok, pričom vždy dajte pozor, aby ste ich nerozdrvili. Potom ich vložte do vákuovo utesneného vrecka a ... do mrazničky!

4

Akonáhle sú úplne suché, je dobré ich vložiť do mrazničky vložte ich do vzduchotesných nádob aby ich bolo možné použiť ako ozdobu. Za týmto účelom musíte uložiť celé listy. Ak chcete, aby bola táto metóda efektívnejšia, odporúčame položiť bazalku do mrazničky vopred na podnos a opatrne, aby sa listy nedotýkali.

Po rozotrení ich vložte do vzduchotesných nádob, až kým ich nebudete musieť použiť. Keď sa roztopia, môžete ich nakrájať alebo ich použiť ako ozdobu, aby dali aróme a chuti vašim duseným mäsám a jedlám, ako napríklad vynikajúce špagety.

5

Vieš, že môžeš zmrazte čerstvú bazalku s škatuľou mlieka? Je to veľmi ľahké! Vyčistite tetrabrik a odrežte vrchnú časť. Vložte vrecko dovnútra, aby sa bazalka uložila vo vákuu, a potom zatvorte kartón, aby ste ho úplne uchovali. Dajte škatuľu na mlieko do chladničky s bazalkou vo vnútri a pripravenú. Listy si zachovajú svoju farbu, chuť a príjemnú vôňu!

Môžete sa tiež naučiť vyrábať bazalkový olej, a tak čo najlepšie využívať všetky jeho vlastnosti.

6

Ďalší dobrý trik, aby bol schopný uložiť bazalku, Aj keď to nie je v jeho prirodzenom stave, pripravuje chutnú pestovú omáčku. Za týmto účelom budete musieť rozdrviť iba čerstvé lístky bazalky a pridať olivový olej a soľ. Marináda pomôže bazalke udržať jej vlastnosti, ako aj farbu a chuť. Vložte omáčku do malých vzduchotesných nádob a vložte ich do mrazničky. Vaša pestová omáčka je vždy pripravená dať vášmu pokrmu dokonalý dotyk!

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako udržať čerstvú bazalkuOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send