Recepty

Ako variť quinoa v mikrovlnnej rúre

Pin
Send
Share
Send
Send


Vieš ako variť quinoa? Potraviny, ktoré sa v posledných rokoch stali veľmi módnymi pre výhody, ktoré má pre zdravie, okrem mnohých gastronomických možností a chutnej chuti. zeleninový Bohaté na vlákninu, bielkoviny a esenciálne mastné kyseliny pre naše telo. Máte chuť na jedlo? Ak nemáte veľa voľného času, vysvetlíme vám to ako variť quinoa v mikrovlnnej rúre, Ľahké, rýchle a zdravé!

Budete potrebovať:
  • mikrovlnná rúra
  • quinoa
  • Špeciálna mikrovlnná nádoba a veko
  • Drevená lyžica na odstránenie prísad
  • voda
Môže vás zaujímať aj to, ako uvariť quinoa. Postupujte podľa nasledujúcich krokov: 1

pred variť quinoaPrvým z nich bude umývanie potravín dobrým prúdom studenej vody, najlepšie minerálnej a fľaškovanej. Dôkladne umyte chinoidy, aby ste odstránili akúkoľvek látku, ktorá môže byť toxická alebo ovplyvňuje jej chuť. Ak potrebujete pomoc, nenechajte si ujsť, ako umyť quinoa.

2

A teraz, keď je dobre vyčistený, je ďalším krokom varte quinoa v mikrovlnnej rúre to bude dať quinoa a dva šálky vody do nádoby prispôsobenej mikrovlnnej rúre. Nezabudnite však vybrať nádobu s objemom jeden liter, aby sa naše jedlo správne varilo. Potom budete musieť nádobu zakryť vekom a ubezpečiť sa, že všetky materiály a nádoby sú špeciálne pre mikrovlnné rúry, takže môžete variť s úplnou a absolútnou istotou.

3

Akonáhle sa to všetko urobí, budete musieť mikrovlnná rúra asi tri minúty. Po uplynutí tejto doby musíte nádobu vybrať, odobrať quinoa a počkať najmenej jednu minútu, potom ju znova zohrejte v mikrovlnnej rúre, ďalšie tri minúty.

4

A ako zistiť, či je dobre uvarená? Ak sa chinoi začne držať, znamená to, že je na svojom mieste, ale ak to ešte potrebuje viac času, budete musieť pridať dve veľké polievkové lyžice vody a ohriať naše zeleninové jedlo ďalšiu minútu v mikrovlnnej rúre. Nezabudnite dobre kontrolovať čas a uistite sa, že quinoa recept Vyjde to perfektne.

5

Ste pripravení? Keď skončíte uvarte quinoa Nezabudnite ho nechať sedieť minútu, aby sa absorbovalo až do poslednej zvyšnej vody. Nezabudnite, že môžete pridať akúkoľvek prísadu, ktorá dodá našej chuti výživné a zdravé jedlo. Môžete pridať zelenú a červenú papriku, paradajky, špenát a množstvo ďalšej zeleniny. Na čo navrhujete varte quinoa v mikrovlnnej rúre?

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako variť quinoa v mikrovlnnej rúreOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send