Recepty

Ako pripraviť kurča v bielej omáčke

Je ich veľa omáčky do ktorého sa môžeme uchýliť, aby sa naše tradičné recepty stali úplne odlišnými, s oveľa väčšou chuťou a novou textúrou. A jednou z nich je výzva biela omáčka Je pripravená na základe jednoduchých ingrediencií, ako je maslo, múka, mlieko a muškátový orech, a ktoré vám pomôžu obohatiť akékoľvek pripravené mäso, ryby alebo cestoviny. V tomto článku vám navrhujeme konkrétne slúžiť ako sprievod niektorých chutných kuracích prsia. Chcete objaviť recept? Pokračujte v čítaní a učte sa krok za krokom urobiť kurča v bielej omáčke.

45 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • 4 kuracie prsia
  • 2 polievkové lyžice múky
  • olivový olej
  • petržlen
  • Pre bielu omáčku:
  • 2 polievkové lyžice masla
  • 3 polievkové lyžice múky
  • 1 šálka mlieka
  • muškátový oriešok
  • soľ a korenie
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť kuracie mäso v paradajkovej omáčke Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Prvý krok pri príprave tohto receptu kuracie mäso v bielej omáčke je pripraviť kúsky kurčaťa, ktoré budete používať. V prípade, že máte celý kus, budete musieť vybrať filé a ak ste ho už nakúpili nakrájané, budete musieť iba skontrolovať, či nemajú kožu alebo príležitostnú telilu. Odstráňte všetky a prsia nechajte úplne hladké a pripravené.

2

Potom položte panvicu na oheň prúdom olivového oleja a počas zohrievania kuracie prsia dajte trochu múky. To bude variť oveľa lepšie a bude šťavnatejšie a chrumkavejšie. Potom ich pridajte na panvicu a nechajte ju svetlo hnedá na oboch stranách To je v tomto okamihu, keď môžete posypať malou petržlenovou vňaťou na kurča tak, aby konečný výsledok bol chutnejší. Keď sú hotové, položte ich na tanier a odložte stranou.

3

Teraz je rad na rade pripraviť bielu omáčku ktoré budú sprevádzať kuracie prsia. Aby ste to dosiahli, musíte najprv rozpustiť maslo v hrnci na miernom ohni (môžete použiť aj mikrovlnnú rúru). Vložte do ohňa ďalšiu panvicu a nalejte mlieko na teplo, ale bez varu. Potom pridajte múku vedľa roztopeného masla, obe prísady premiešajte lyžičkou na niekoľko sekúnd a postupne pridajte horúce mlieko, aby sa nevytvorili hrudky. Pokračujte v miešaní ešte ďalšie dve minúty, ochutnajte a dajte štipku muškátového orecha.

4

Keď vidíte, že omáčka začína zhusťovať, budete musieť iba zaviesť kuracie prsia, aby boli dobre impregnované a nechali vrieť najmenej 5 alebo 10 minút. V prípade, že si všimnete, že omáčka je príliš tekutá, môžete pridať štipku múky a dobre premiešať, aby ste dosiahli správnu konzistenciu a štruktúru.

5

Je to také jednoduché! S týmito krokmi budete mať vynikajúci kuracie mäso v bielej omáčke že po ďalšom presvedčivejšom recepte môžete slúžiť ako hlavný chod sprevádzaný šalátom alebo ako sekundárne jedlo.

Ak chcete objaviť ďalšie špeciálne spôsoby varenia kurčaťa, nenechajte si ujsť nasledujúce položky:

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť kurča v bielej omáčke, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.