Recepty

Ako variť tempeh

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak ste vegetariánske alebo vegánske Určite už viete, čo je tempeh. Je to jedlo z orientálnej kuchyne (konkrétne z Indonézie) a je vysoko odporúčané ľuďom, ktorí neberú živočíšne bielkoviny, pretože ponúka vysokú koncentráciu bielkovín. Na rozdiel od tofu má táto zložka veľmi charakteristickú príchuť podobnú chuti orecha, a preto dodáva vynikajúcu príchuť ako doplnok k jedlám a má sa brať jednotlivo. V tomto článku vám hovoríme ako variť tempeh Okrem vysvetlenia jeho výhod.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako uvariť quinoa

Čo je tempeh

tempeh Je to jedlo, ktoré pochádza z orientálnej kuchyne a je považované za jednu z hlavných náhradiek mäsa, takže je vhodné pre ľudí, ktorí vykonávajú vegetariánsku alebo vegánsku stravu. Je to jedlo, ktoré sa vyrába zo sójových bôbov a bolo varené a fermentované plesňou, ktorá je známa ako „odnože“.

Toto jedlo je základnou zložkou v ázijských krajinách, najmä v Indonézii. V súčasnosti a vďaka svojim výživovým výhodám sa v západných oblastiach používa na to, aby sme našim pokrmom poskytli ingredienciu plnú bielkovín a nič od zvieraťa.

Chuť tempeh je veľmi podobná chuti orechov a na rozdiel od tofu (ktorý má zvyčajne menej intenzívnu chuť), tempeh je veľmi chutná a každému pokrmu, ktorý varíte, dáva veľmi odlišný nádych. Či už ste vegetarián alebo nie, varením s tempehom sa vaše jedlá naplnia zdravými výživnými látkami ako je proteín, vápnik alebo izoflavóny.

Tempeh Properties

Ako sme už zdôraznili, tempeh je potravina bohatá na živiny, ktorá je perfektnou súčasťou vegetariánskej alebo zdravšej stravy. Dôvod je ten, že je to jedlo s mnohými vlastnosťami, ako sú vlastnosti uvedené nižšie:

  • Prvá vec, ktorú treba mať na pamäti, je to Základnou zložkou tempeh je sójaPreto má všetky výhody sóje, ako je napríklad pomoc pri regulácii hladiny cholesterolu, vysoký príspevok vitamínu B, veľké množstvo bielkovín atď.
  • Najväčší nutričný prínos tempehu je jeho bohatosť na bielkoviny Keďže konzumujete iba 100 gramov tejto zložky, zavádzate viac ako 40% bielkovín a okrem toho s takmer bez akýchkoľvek kalórií, pretože táto časť obsahuje iba 200 kalórií.
  • Tiež obsahuje vysoké hladiny izoflavónov, zložka, ktorá pomáha zmierňovať príznaky menopauzy a posilňuje kosti.
  • Okrem toho to tiež je bohaté na horčík a meď Pôsobí tak ako silný antioxidant, ktorý pomáha udržiavať vaše telo na optimálnej úrovni a zároveň zabraňuje predčasnému starnutiu.
  • Keď fermentuje tempeh plesňou, tento proces vytvára látky prírodné antibiotiká Vďaka tomu bude váš imunitný systém silnejší a chránený proti vonkajším útokom.

Varenie tempeh

Vedieť variť tempeh Prvá vec, ktorú treba mať na pamäti, je to, že je to jedlo, ktoré sa môže konzumovať ako hlavná zložka jedla (napr. Emulácia hamburgera) alebo ako spoločník na šalát, ktorý ho mieša v iných receptoch a tak ďalej. Na rozdiel od tofu má toto jedlo veľmi intenzívnu a chutnú chuť, takže sa môže jesť ako jediné jedlo a užívať si výhody, ktoré sme práve podrobne opísali.

  • Je to prísada, ktorá sa varí veľmi rýchlo a nevyžaduje korenie alebo omáčky, pokiaľ nemáte radi pikantné recepty. Všeobecný spôsob varenia tempeh je nakrájame na kocky a opečieme na panvici spolu s ingredienciami, ako je zelenina alebo cesnak, si dobre vychutnáte vynikajúci recept na tempeh s cesnakom.
  • Na priloženom obrázku uvidíte vyprážané tempehToto sa varí rozrezaním tenkých listov tempeh a vložením na panvicu s množstvom oleja. Okrúhle a okrúhle a vychutnáte si zdravé a veľmi chrumkavé občerstvenie, ktoré je ideálne na sprevádzanie iných jedál.
  • Keďže je jedlo bohaté na bielkoviny, Tempeh je zvyčajne tiež súčasťou sendvičov doprevádzaná zeleninou a tým aj zdravé a výživné desiatu. Podobne sa môže miešať aj s vašimi šaláty bez toho, aby bolo potrebné variť a vychutnať si jeho neporovnateľnú prírodnú chuť.
  • V Indonézii (krajina pôvodu tempeh) sa zvyčajne varí dusené zeleninou podľa chuti alebo ryže, odvráti sa od ohňa, keď zistíte, že začína získavať zlatý odtieň. Aj keď si môžete vybrať varenie varené alebo pečené, dve ľahšie možnosti, pri ktorých nemusíte používať olej.
  • Vďaka svojej štruktúre dokáže aj tempeh zaobchádza s mletým mäsom alebo zem. Môžete ho nastrúhať a získať textúru potrebnú na výrobu vegetariánskych hamburgerov, krokiet alebo dokonca vegánskych klobás.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako variť tempehOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Video: Maizze - Vařímě zdravě #17 - Teriyaki tempeh a zelenina (August 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send