Recepty

Ako pripraviť omáčku Alfredo

Chcete si ho vytvoriť? lahodná Alfredo omáčka? Ak sa chcete stať majstrom talianskej kuchyne, musíte vedieť, ako pripraviť túto chutnú omáčku. Je to jedna z najslávnejších alternatív sprevádzať cestoviny, krémové a vynikajúce, potešenie pre vaše podnebie.

Základom tohto receptu je mlieko, maslo a syr, takže buďte pripravení na variant plný chuti, textúry a osobnosti. En.com vysvetľujeme krok za krokom Ako pripraviť omáčku Alfredo.

5 osôb 30 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • 2 poháre smotany na varenie alebo mliečna smotana
  • 2 polievkové lyžice masla
  • 250 g parmezánu
  • 1 malá lyžica čerstvej petržlenu
  • 1 pohár mlieka
  • 1 biela cibuľa
  • 1 pohár bieleho vína
  • 1 lyžica soli
  • 1 malá lyžica čierneho korenia
Môže vás zaujímať aj to, ako vyrobiť karbonovú omáčku. Postupujte podľa týchto pokynov: 1

Pripraviť to Recept na omáčku Alfredo Prvou a najdôležitejšou vecou je mať pripravené a po ruke všetky potrebné ingrediencie, napriek tomu, že je k dispozícii dostatok komponentov, je realizácia veľmi jednoduchá.

Ak chcete začať, vezmite pomerne hlboký hrniec a dajte lyžicu olivového oleja na zahriatie na stredne nízku teplotu. Nakrájajte cibuľu na veľké kúsky a vložte ju do hrnca na vyprážanie. Vďaka cibule získate omáčku, ktorá získa veľmi špeciálnu arómu a arómu.

2

Akonáhle je cibuľa vyprážaná a priehľadná, dajte ju na miernom ohni a pridajte pohár mlieka, smotany alebo masla a masla. Dobre premiešajte a podľa chuti pridajte soľ a čierne korenie. Neprestávajte s drevenou lyžičkou, aby ste sa uistili, že sa nelepí a nezíska krémovú textúru bez hrčiek.

Po niekoľkých minútach môžete pridať polovicu predtým nastrúhaného parmezánu a pokračovať v pohybe tak, aby bol dobre začlenený do omáčky.

3

Toto je klasický recept z Alfredo omáčka, ale môžete mu dať osobitnejšiu nádej pridaním napríklad veľmi tenkého plátku špenátu a húb. Ak chcete tieto ingrediencie zahrnúť, keď vyprážate cibuľu, pridajte ich a varte s nimi, takže budete mať pripravenú základňu ešte špeciálnejšej omáčky.

Zvyšok rovnakých krokov, kým nepridáte parmezán. Keď má omáčka požadovanú textúru, nechajte stáť. Ak to chcete jemnejšie, môžete ho prejsť cez sitko, hoci perfektná textúra pre túto omáčku Alfredo je skôr krémová.

4

Po nájdení dokonalého bodu omáčky dajte hrniec späť na oheň, pridajte nasekanú petržlenovú vňať a všetko dobre premiešajte. Nakoniec zoberte pohár bieleho vína, zvyšok parmezánu a všetko premiešajte, takže už máte smotanu pripravenú na pridanie do obľúbenej cestoviny. Keď dáte omáčku, môžete na ňu pridať trochu parmezánu, ak ste milovníkom syra, budete ju milovať.

Potom stačí pripraviť svoje obľúbené cestoviny, aby sa s tým spojili bohatá Alfredo omáčka, Najlepšie možnosti sú špagety, vermicelli, papardely, fettucín, makaróny alebo farfalle.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť omáčku Alfredo, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.